Preloader | Maestro Kitchen

Яку стільницю обрати для кухні?

Детальніше

Яку стільницю обрати для кухні?

Під час вибору стільниці необхідно врахувати властивості матеріалу, а також правильно підібрати колір і текстуру.

Стільниця — важлива деталь будь-якої сучасної кухні, тому що на ній відбувається велика частина роботи під час приготування їжі. Її вибору варто приділити час і заздалегідь розібратися у популярних матеріалах. Кожен з них буде відрізнятися за своїми характеристиками, довговічністю та ціною.

Якою має бути стільниця для кухні?

Хороша стільниця має відповідати декільком вимогам:

Вибір матеріалу для кухонної стільниці

Стільниці створюють з найрізноманітніших матеріалів, починаючи від натуральної деревини, і закінчуючи бетоном. Кожен вид стільниць має свої особливості.

МДФ

Стільниці з МДФ — недорогі і екологічно безпечні. Ви зможете знайти їх у будь-яких варіаціях кольору та текстури. Однак стійкість до високої температури, ударів і вологи у МДФ залишає бажати кращого. Якщо регулярно проливати на матеріал воду, він розбухне. На ламінованій поверхні також можуть залишатися хімічні плями після інтенсивного прибирання.

ЛДСП

Це ще один ламінований варіант, який складається з ДСП та оздоблювального матеріалу (декоративного паперу) з потрібною текстурою. При виборі ЛДСП вам буде доступна величезна кількість варіацій кольору і текстури. Монтувати таку стільницю ви зможете самостійно, тому що вона мало важить і проста в установці. Якість стільниць з ЛДСП складно назвати високою — вони малостійкі до вологи і високої температури. Якщо на поверхню потрапить барвник, його буде вкрай складно вивести.

Деревина

Натуральна деревина — якісний і екологічно безпечний матеріал для стільниці. Він універсальний і підійде для різних інтер'єрів — починаючи від класичного, і закінчуючи скандинавським стилем. В якості породи обирають вологостійкі важкі сорти — горіх, дуб, ясен та ін. Головні переваги стільниць з натуральної деревини:

Обираючи дерев'яну стільницю, ви повинні знати, що за нею необхідно доглядати. Деревині потрібне просочення, що захищає його від розбухання і всихання. Потрібно також швидко прибирати з дерев'яної поверхні пролиті рідини, поки вони не почали всмоктуватися. Ставити гарячі предмети на дерево не рекомендується — на матеріалі залишаться сліди.

Натуральний камінь (мармур, граніт)

Робочі поверхні з натурального каменю вкрай міцні. Граніт і мармур мають велику кількість варіантів текстур та відтінків кольору. Їх поверхня легко миється, стійка до найрізноманітніших рідин, за нею також легко доглядати. Стільниці з натурального каменю спокійно витримують найгарячіші температури і будуть служити без зміни своїх властивостей десятки років.

Серед моментів, які слід пам'ятати про натуральний камінь, наступні:

Акриловий камінь

Акрилові стільниці складаються з кам'яної крихти, смоли та барвників. Вони бувають будь-якої форми, не мають швів і стиків. Ви зможете вибрати будь-який варіант кольору і текстури, до того ж, вони не будуть вигоряти навіть після тривалого використання.

Слабке місце стільниць зі штучного каменю — низька стійкість до високої температури. Крім того, якщо ви будете розрізати продукти прямо на акрилі, на ньому можуть з'явитися подряпини і відколи.

Бетон

Інтер'єрний бетон має міцність практично як у граніту. Він може бути однорідним або мати декоративні вкраплення. Поверхня такої стільниці вкривається захисним лаком, що перешкоджає всмоктуванню у бетон рідин і кислот. Вироби з інтер'єрного бетону абсолютно безпечні в екологічному плані і добре виглядають. Однак полімер, яким вони вкриті, нестійкий до високої температури, тому посуд з плити доведеться ставити на підставки. Ще один мінус бетонних стільниць — велика вага.

Кераміка

Оригінальне дизайнерське рішення, що підійде для стильних кухонь. На поверхню стільниці вкладаються листи кераміки, які з'єднуються спеціальною затиркою. Керамічні стільниці витримують широкий діапазон температур, не бояться вологи і пошкоджень, а також мають гарний зовнішній вигляд. Єдиним недоліком стільниць з керамічної плитки може стати неякісна затирка — у цьому випадку шви можуть розтріскатися та почати збирати бруд і рідину. Якщо ви приділите належну увагу якості затирки, то не зіштовхнетеся з цією проблемою.

Як вибрати стільницю — корисні рекомендації

Щоб вибрати підходящий варіант стільниці для кухні, потрібно пам'ятати про декілька важливих моментів:

Хороша стільниця стане одним з ключових елементів кухні. Обираючи меблі на замовлення для кухні, приділіть їй особливу увагу. У цьому випадку ви зможете отримати збалансований інтер'єр кухні і практичну поверхню для приготування навіть найскладніших та найвишуканіших страв.

News background | Maestro Kitchen

Інші новини

Поєднання кухні з вітальнею
Поєднання кухні з вітальнею
Об'єднання кухні й вітальні - модний тренд. Багато квартир в новобудовах проєктуються саме так, без традиційного поділу цих приміщень. Нерідко подібне перепланування виконують і у квартирах старого фонду. Кухні-вітальні ще називають кухнями вільного планування. Перш, ніж замовити кухню такого плану, необхідно оцінити всі "за" і "проти" такого проєкту.
5 основних помилок при плануванні кухні
5 основних помилок при плануванні кухні
Плануючи розміщення меблів, побутової техніки, власники та навіть професійні дизайнери нерідко припускаються помилок, через які комфорт користувачів значно знижується. Перш, ніж замовити кухню переконайтеся, що Ви не допустили таких прикрих помилок.
Освітлення кухні
Освітлення кухні
Кухня - багатофункціональне приміщення, призначене та для приготування їжі, і для її прийому. З огляду на це потрібно правильно організовувати освітлення. Воно повинно бути зоновим, багаторівневим і досить яскравим. Тому, перш, ніж замовити кухню потрібно все ретельно продумати.
Новость - Maestro Kitchen