Preloader | Maestro Kitchen

Поєднання кухні з вітальнею

Детальніше

Поєднання кухні з вітальнею

Об'єднання кухні й вітальні - модний тренд. Багато квартир в новобудовах проєктуються саме так, без традиційного поділу цих приміщень. Нерідко подібне перепланування виконують і у квартирах старого фонду. Кухні-вітальні ще називають кухнями вільного планування. Перш, ніж замовити кухню такого плану необхідно оцінити всі "за" і "проти" такого проєкту.

Плюси і мінуси

У малогабаритних квартирах місця на кухні часто вистачає тільки для приготування їжі та зберігання найнеобхідніших речей. Одна людина ще може тут поїсти, але всістися за столом великою родиною нереально. Цю проблему можна вирішити шляхом перенесення обідньої зони на територію вітальні.

Поєднання кухні з вітальнею, яка виконує функцію їдальні, забезпечує ряд переваг:

Не позбавлене таке рішення і ряду недоліків:

Найпростіше облаштувати кухню-вітальню в сучасній квартирі вільного планування. Поєднати приміщення, які за початковим проєктом були роздільними, складніше. Таке перепланування вимагає узгодження, трудовитрат, витрат матеріалів. Важливо чітко уявляти, навіщо ви виконуєте сполучення, як будете використовувати багатофункціональне приміщення, ретельно продумати його планування, поділ на зони.

Варіанти сполучення

Кухню-вітальню можна створити декількома способами:

Зонування

Сполучена кухня-вітальня ділиться на функціональні зони - кухонну (приготування їжі), столову (прийому їжі) і вітальню (зону відпочинку). У невеликих приміщеннях можливе об'єднання вітальні і їдальні зон.

Для зонування, візуального розділення можуть використовуватися:

Всі ці варіанти дозволять при необхідності відокремлювати робочу кухонну зону від інших або прибирати цей поділ. Хороше рішення, щоб приглушити шум, знизити проникнення запахів з кухні, приховати робочу зону від сторонніх очей, якщо там не прибрано або господиня не любить готувати у всіх на виду.

Можливе зонування за допомогою обробки, але тут потрібен чималий дизайнерський талант, щоб розділити, але не роз'єднати зони. Слід враховувати, що кухонний фартух, стіна, що примикає до мийки, стіни, з якими стикаються столи, стільниці, і всі інші стіни кухні-вітальні в різному ступені піддаються забрудненню. Тому для них рекомендується використовувати різні оздоблювальні матеріали. Але вони повинні гармоніювати між собою, щоб зберігалося відчуття єдності. Різні покриття для підлоги в робочій і вітальні зонах використовуються теж не стільки з метою зонування, скільки через різний рівень вологості, схильності до забруднень. Їх стик повинен здійснюватися по прямій і в найвужчому місці. Перепади висоти підлоги, подіуми небажані. А ось багаторівневу стелю змонтувати можна.

Обов'язкове окреме освітлення кожної зони, це не тільки інструмент зонування, освітлення повинно відповідати функціональному призначенню зони. У їдальні верхнє світло обов'язкове, а в зоні відпочинку можна обійтися торшерами, бра. У кухонній зоні крім заливаючого верхнього світла необхідне функціональне підсвічування робочих поверхонь. Декоративне фонове освітлення можна зробити загальним, розташувати точкові світильники або пустити світлодіодну стрічку по периметру кухні-вітальні. Важливо продумати розташування вимикачів.

Поєднану з вітальнею кухню можна витримати практично в будь-якому стилі. Найбільш популярні рішення - скандинавський, лофт, мінімалізм. Якщо кухня-вітальня створюється в будинку багатокімнатної квартири, вона може як поєднуватися з іншими приміщеннями, так і мати індивідуальний стиль. Головне - стилістична єдність суміщених зон. Поєднання кухні з вітальнею - непросте завдання, що вимагає грамотного планування і продуманого дизайну.

Одним з напрямків компанії Maestro Kitchen by ETC є виготовлення меблів для кухні на замовлення. Ми створюємо кухні, які поєднують в собі практичність і функціональність, ергономічність і бездоганний стиль.