Preloader | Maestro Kitchen

Освітлення кухні

Детальніше

ОСВІТЛЕННЯ КУХНІ

Кухня - багатофункціональне приміщення, призначене та для приготування їжі, і для її прийому. З огляду на це потрібно правильно організовувати освітлення. Воно повинно бути зоновим, багаторівневим і досить яскравим. Тому, перш ніж замовити кухню, потрібно все ґрунтовно продумати.

Основні принципи освітлення кухні

В день слід забезпечити максимальний приплив природного світла в кухню і доповнювати його штучним лише у міру потреби. Роль штучного освітлення зростає на перших поверхах в багатоквартирних будинках, де вікна доводиться зашторювати. Слід пам'ятати, що світлі фасади меблів, покриття стін і стелі відбивають 80% світла, а темні матеріали поглинають до 88%, таким чином, що яскравість і потужність ламп світильників доведеться збільшити.

Вибираючи освітлювальні прилади, продумуючи їх розташування, потрібно враховувати такі моменти:

Загальне освітлення

На кухні роль загального освітлення може грати природне сонячне світло, а при його дефіциті вмикається освітлення тієї зони, яка в цей момент використовується. І все ж світильники верхнього ярусу розташовуються так, щоб освітлювати повністю всю площу. У невеликій кухні може бути достатньо однієї стельової люстри по центру. Але, бажано, її доповнити точковими світильниками. Стельову люстру можна змістити з центру приміщення в центр обідньої зони. Для довгих вузьких кухонь вдалою альтернативою одиничної люстри буде ряд з декількох підвісних світильників.

Точкове освітлення зазвичай доповнює люстру, хоча може і замінювати її.

Варіанти розташування світильників:

Робоча зона

У зоні приготування їжі обов'язкова організація функціонального підсвічування. Найбільш поширений варіант - кріплення світильників на дно підвісних шафок. Якщо меблі розташовуються в один ярус або шафки підвішені занадто високо, підсвічування можна монтувати безпосередньо на фартух. Щоб світло було направлено вниз, потрібно використовувати поворотні споти, невеликі бра. Ще один варіант - кріплення лінійних світильників до рейлінгів, доречно в інтер'єрах хай-тек. Встановлення накладних світильників значно простіше, ніж врізних. Кріпитися вони можуть на стику шафки з фартухом, ближче до фасаду шафки або посередині. Найменше тіней утворюється, якщо світильник розташований ближче до краю.

Під шафками можуть монтуватися:

При використанні довгастих світильників, стрічки освітлення виходить рівномірним, а споти дозволяють направляти потік в потрібну точку.

Обідня зона

Оптимальна відстань від джерела світла до поверхні столу - 60 см. Має значення кількість світильників. світлова пляма має повністю покривати поверхню столу. Якщо обідній стіл знаходиться в центрі кухні, цікавим рішенням будуть стельові світильники з регульованою довжиною підвісу. На час їди їх можна опустити нижче для локальної підсвічування, створення більш інтимної обстановки. Для загального освітлення їх достатньо підняти вище.

Варіанти освітлення:

Додаткове підсвічування

Крім освітлення основних функціональних зон, в кухні може бути організоване декоративне підсвічування для розставлення акцентів в інтер'єрі. Для цих цілей можуть використовуватися спеціальні меблеві світильники, кольорова світлодіодна стрічка.

Підсвітити можна:

Додаткове підсвічування може бути й функціональним. Так, вбудовані всередину шафок меблеві світильники полегшують пошук вмісту. Підсвічування для варильної панелі монтують в кожух витяжки.

У кухні поряд із загальним освітленням організовується локальне, своє для кожної зони. У різних функціональних зонах кухні використовуються світильники різного розміру, яскравості, і розташовуються вони на різній висоті. Функціональне освітлення може доповнюватися акцентним підсвічуванням, але таких акцентів не повинно бути занадто багато. Для успішної організації освітлення планувати його потрібно на етапі, коли вже продумано розташування меблів, функціональних зон.

Одним з напрямків компанії Maestro Kitchen by ETC є виготовлення меблів для кухні на замовлення. Ми створюємо кухні, за принципом ергономічності, функціональності й довговічності, в яких продумана кожна деталь, що дозволяє їм ставати невіддільною частиною інтер'єру незалежно від його стилю та особливостей.